Nors įprastai galvojame, kad veterinaras šuniui reikalingas tik esant rimtiems, gyvybei pavojingiems susirgimams, operacijoms ar skiepams, iš tiesų šuniškai laimei palaikyti kartais veterinaro prireikia ir dėl smulkesnių problemų. Viena iš jų – tai šunų odos problemos. Kokios jos gali kilti, kaip su jomis kovotis ir ko tikėtis, kad viskas būtų gerai?
Bakterinis susirgimas
Viena iš priežasčių, kodėl galbūt veterinaras apžiūrinės jūsų augintinį ir svarstys, ar viskas čia gerai – tai bakterinis susirgimas. Tokie susirgimai užpuola šunis dažniau būnant nešvarioje aplinkoje, esant nuospaudoms ir praguloms, nutrynimams (pvz., jeigu petnešos nutrina), taip pat maudantis nešvariose upėse, balose ir pan. Nuo bakterinio susirgimo puikiai gelbsti paprastas antibakterinis šampūnas, kuris tiesiog greitai ir lengvai pašalina labai daug odos problemų. Tad verta džiaugtis, kad bakterinis susirgimas gali būti išgydomas vos per kelis šuns prausimus.
Kailio parazitai
Vienas iš pačių nemėgstamiausių dalykų, dėl kurio jūsų šuo kasosi ir kenčia kailio problemas – kailio parazitai… Jie tarsi rodo tam tikrą apsileidimą, todėl jūs mažiausiai norite juos aptikti. Populiarūs problemas keliantys kailio parazitai yra blusos, utėlės, erkutės, erkės. Visais atvejais tai gali privesti ir prie bėrimų, ir prie plikimų, ir prie žaizdų ar kitų odos problemų. Kailio ir odos parazitai naikinamo specialiais vaistais, antkakliais, tepalais, šampūnais, kurie bus paskirti veterinaro, nustačius parazitų kilmę.