Šunų odos problemos

Nors įprastai galvojame, kad veterinaras šuniui reikalingas tik esant rimtiems, gyvybei pavojingiems susirgimams, operacijoms ar skiepams, iš tiesų šuniškai laimei palaikyti kartais veterinaro prireikia ir dėl smulkesnių problemų. Viena iš jų – tai šunų odos problemos. Kokios jos gali kilti, kaip su jomis kovotis ir ko tikėtis, kad viskas būtų gerai?

Bakterinis susirgimas

Veterinarijos paslaugosViena iš priežasčių, kodėl galbūt veterinaras apžiūrinės jūsų augintinį ir svarstys, ar viskas čia gerai – tai bakterinis susirgimas. Tokie susirgimai užpuola šunis dažniau būnant nešvarioje aplinkoje, esant nuospaudoms ir praguloms, nutrynimams (pvz., jeigu petnešos nutrina), taip pat maudantis nešvariose upėse, balose ir pan. Nuo bakterinio susirgimo puikiai gelbsti paprastas antibakterinis šampūnas, kuris tiesiog greitai ir lengvai pašalina labai daug odos problemų. Tad verta džiaugtis, kad bakterinis susirgimas gali būti išgydomas vos per kelis šuns prausimus.

Kailio parazitai

Vienas iš pačių nemėgstamiausių dalykų, dėl kurio jūsų šuo kasosi ir kenčia kailio problemas – kailio parazitai… Jie tarsi rodo tam tikrą apsileidimą, todėl jūs mažiausiai norite juos aptikti. Populiarūs problemas keliantys kailio parazitai yra blusos, utėlės, erkutės, erkės. Visais atvejais tai gali privesti ir prie bėrimų, ir prie plikimų, ir prie žaizdų ar kitų odos problemų. Kailio ir odos parazitai naikinamo specialiais vaistais, antkakliais, tepalais, šampūnais, kurie bus paskirti veterinaro, nustačius parazitų kilmę.

Grybelis

Dar vienas nemalonus ir vien iš pavadinimo siaubą keliantis dalykas… Grybelis juk puola ir žmones, ir šunis, ir kates, net jeigu nežinome, kad rūšims tinka tik skirtingos grybelio formos. Visgi tai sunki liga, pažeidžianti ir bendrą imunitetą, o ne tik praplikusius kailio lopinėlius. Ir štai, grybelis yra tikrai išgydomas, nors tą padaryti ir sunkiau. Atpažinti, kad puola grybelis, galima pagal tai, kad jis dažniau pažeidžia odą palei ausis, kaklą, nagus.

Alergijos

Kartais galime ieškoti priežasčių ir ruoštis ilgalaikiui gydymui, o veterinaras pasakys, kad čia viso labo alerginė reakcija. Alergija gali ištikti dėl vabzdžio įkandimo, dėl susidūrimo su kokiais nors alergizuojančiais augalais, pvz., ramunėlėmis, dilgėlėmis, kraujažolėmis – individai gali būti alergiški įvairiausiems dalykams. Tuomet irgi galima rasti pokyčių odoje. Jeigu situacija ūmi ir šuo ima dusti, jam darosi visiškai bloga, reikia skubiai duoti Tavygilio, o taip pat kreiptis ir į gyvūnų gydytojus – veterinarus. Kaip ir žmogui, alergija gali ir šuniui netgi atimti gyvybę, jeigu nėra laiku susitvarkoma su viskuo.

1320
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *