Šiandien prekybos centruose ir parduotuvėse galime rasti be galo daug papuošalų. Ypač jais dabintis pamėgo dailiosios lyties atstovės – moterys ir merginos. Tokie pauošalai kaip, kad vestuviniai žiedai jau tapo ir tradicija, be kurios neįsivaizduojamos vestuvių apeigos. Taigi pabandysime apžvelgti populiariausias papuošalų gaminimo tendencijas.
Tačiau pirmiausia reikėtų pradėti nuo istorinių dalykų. Juvelyrika kaip papuošalų gaminimo menas žinoma jau tūkstantmečius. Pirmieji papuošalai gaminti iš gyvūnų dantų, kaulų, augalų, kailio, odos ir kitų natūralių dalykų. Jie daugiausia buvo skirti ne tiesioginei paskirčiai – puošti žmogų, jie greičiau būdavo skirti apsaugoti nuo piktųjų dvasių, nužiūrėjimo, puoštasi norint, kad tam tikri papuošalai atneštų sėkmę, laimę, turtus ir taip toliau.
Tik gerokai vėliau senoviškoji juvelyrika patobulėjo ir papuošalus imta kaldinti iš vario, žalvario ir kitų metalų, tinkamų papuošalų gamybai. Neturtingieji rinkdavosi ir geležį, nors paprastai iš jos papuošalų buvo kaldinta mažiau, nes ji ne puošni ir nepritaikyta papuošalų gamyboje. Maža to, su juodaisiai metalais yra kur kas sunkiau dirbti ir juvelyrams. Anksčiau juvelyrika, kaip, beje ir dabar yra labiau amatas, o papuošalai bei kiti juvelyrikos gaminiai dažniau yra gaminami moterims nei vyrams. Praeityje papuošalus nešiojo tiek moterys, tiek ir vyrai.
Nuo seniausiųjų laikų Lietuviai pamėgo ir gintarą: iš jo gamino sagas, papuošalus, nešiodavo užvėrę gintaro gabalėlius ant virvelių. Auksas ir kiti taurieji metalai į mūsų šalį atkeliavo gana vėlai, nes buvo nepaprastai brangūs. Aukso papuošalus gamintis imta viduramžiais, ir tokius papuošalus įsigyti ir gamintis galėjo tik turtingiausieji didikai ir karaliai.
Tam, kad papuošalas džiuginti ilgus metus, reikia rinktis patiką juvelyrą, kurio darbai ne tik džiugintu akį, bet ir būtų aukštos kokybės. Tik kokybiškai pagamintas daiktas galės būti perdudoamas iš kartos į kartą ir puošti savo šeimininkę kai to labiausiai reikia. Rinktis privačius juvelyus verta dar ir dėl to, jog taip galima užsisakyti išties išskirtinį papauošalą. Juk nesinorėtų per iškilmingą puotą, susitikti kitą moterį, kuri būtų pasipuošusi lygiai tokiais pat auskarais, apyranke ar kitu juvelyrikos dirbiniu.