Saulės kolektoriai

Saulės kolektoriai

Saulės kolektoriai

Vis daugiau žmonių ima kalbėti apie alternatyvius energijos gavimo ir panaudojimo būdus. Sparčiai statomos vėjo jėgainės, ieškoma alternatyvių būdų gauti elektrai ir kitiems ištekliams. Žmonės po truputį ima galvoti ne tik apie savo gerovę, bet ir apie tai, kaip nepakenkti aplinkai. Taigi dar vienas gana inovatyvus išradimas – tai saulės kolektoriai. Nežinantiems reikėtų paaiškinti, kas tai per įrengimai. Šie modernūs įrenginiai, panaudodami saulės energiją, surenka matomą šviesą ir infraraudonuosius spindulius.

Kitaip tariant, šie įrenginiai tam tikru būdu sugeria saulės šviesą ir ją panaudoja teigiamiems tikslams, pavyzdžiui, vandeniui pašildyti. Vasarą toks vanduo puikiai tinka praustis duše, nes nereikia naudoti elektrinių boilerių, kurie dažnai veikia neefektyviai ir atneša daugiau nuostolių negu realios naudos. Antra, saulės kolektoriai naudojami patalpoms apšildyti. Lietuvoje žiemą saulė šviečia kur kas rečiau, nei vasarą, tačiau dalį būsto šiuo būdu apšildyti visgi yra realu. Juk daugelis žmonių skundžiasi nežmoniškomis šildymo kainomis, tad jei atsiranda bent kokia galimybė sutaupyti, jos nedvejojant reikia griebtis. Kitose pasaulio valstybėse, kuriose lauko temperatūra yra nuo 0 iki +15 laipsnių Celsijaus ir saulė šviečia dažniau, patalpas tokiu būdu apšildyti realu.

Taip pat saulės kolektorius pamėgo viso pasaulio vartotojai, namuose įsirengę baseinus. Pirma, gilių ir didelių baseinų saulė nepajėgia apšildyti, ypač vėsesnę dieną. Kartais kol baseinas prišils reikia laukti vakaro, o maudytis norisi čia ir dabar. Be to, šeimos, kurios turi mažų vaikų, taip pat nori, kad vandens temperatūra būtų ne mažesnė kaip 25-30 laipsnių Celsijaus. Anksčiau baseinai buvo šildomi elektra, bet tai yra ganėtinai brangu ir neefektyvu. Pavyzdžiui, baseine plaukiojame tik pusvalandį, o jo apšildymui išeikvojama daugybė elektros energijos. Taigi saulės kolektoriai, nors ir reikalauja nemažų pradinių investicijų, laikui bėgant išties atsiperka.

Kolektoriai veikia gana paprastai. Jie įsisavina saulės spindulių skleidžiamą energiją. Antras žingsnis – sistemoje esančio skysčio dėka šiluma netrukus perduodama mechanizmams – vandens šildymo gyvatukui arba šilumokaičiui. Visa sistema pripildyta tam tikro skysčio – šilumokaičio, kuris veikia ir funkcionuoja tik sušildytas saulės energijos. Tokiu būdu išties nemažas vandens kiekis pašildomas per dieną ar kelias- juk vis tiek saulės energija nieko nekainuoja. Taip pat saulės kolektoriai gali pasitarnauti teikiant šilumą technologiniam procesui, tai yra gamyboje ar bet kur kitur. Saulės kolektorius pastaruoju metu taupymo sumetimais ėmė naudoti ir SPA centrai. Jų teigimu, investicija išties sėkminga.

286
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *