Daugelis žmonų, įsirenginėdami namus svarsto, kokias grindis pasirinkti, kad jos būtų ilgaamžės, praktiškos ir, svarbiausia, lengvai prižiūrimos. Žinoma, grindis reikėtų rinktis priklausomai nuo patalpos. Virtuvėje, vonioje geriausiai tiks keraminės plytelės. Tuo tarpu svetainėje, miegamuosiuose, darbo kambariuose tinkamas parketas ar medžio grindys. Plačiau aptarsime, kuo išskirtinės natūralios medienos – pušinės bei ąžuolinės grindys. Pirma, grindų lentos yra aukštos kokybės ekologiški gaminiai. Jos yra tvirtos ir patvarios, gaminamos iš aukščiausios kokybės ir rūšies rinktinės medienos. Natūralios medienos spalvų grindys namams pirmiausia suteikia jaukumo, subtilumo. Šiandien nemažai žmonių renkasi dirbtinius pluoštus, tačiau vis daugiau vartotojų atsigręžia į gamtą ir renkasi natūralius pluoštus, natūralias medžiagas. Kaip žinia, natūralūs pluoštai yra brangesni, todėl ir kokybiškesni ir sveikesni naudoti.
Grindų lentos turi atitikti tam tikrus standartus ir reikalavimus – tik tuomet jos bus ilgaamžės ir kokybiškos. Tiek pušinės, tiek ir ąžuolinės grindys turi būti išdžiovinamos iki 8-10 procentų drėgmės. Tai optimali riba, kai drėgmės beveik nebelieka, taigi mediena nepelija, nepūva, jos nepuola įvairūs kenkėjai ir vabzdžiai. Grindų lentos apdirbamos ir apšlifuojamos taip, kad nebereikėtų jokio papildomo šlifavimo. Bene didžiausias tokių grindų pliusas – daili medienos tekstūra ir ilgaamžiškumas. Beje, vėliau medines grindis galima šlifuoti, atnaujinti – šiomis savybėmis nepasižymi įprastos plokštės ir populiarusis parketas, kuris dažnai susibraido, greitai nusidėvi. Taigi investuoti į pušines ar ąžuolines grindis išties apsimoka.
Grindų lentos gaminamos ir pagal specialius užsakymus, taigi jų galima įsigyti įvairių matmenų, net iki 180 milimetrų pločio. Žinoma, kiek patogiau tiek ir gaminti, tiek ir montuoti kiek siauresnes grindų lentas. Kaip pastebi ne viena gridlentes gaminanti įmonė, šiandien populiariausios ir dažniausiai perkamos yra 20 ir 27 mm storio grindų lentos. Ąžuolinės grindys turi specialiai išdrožtus įlaidus, kurie pagreitina ir palengvina grindų klojimo darbus. Grindis tokiu būdu galima jungti ne tik per plotį, bet ir per ilgį. Grindų lentas galima tvirtinti plaukiojančio parketo principu, jas jungiant vieną su kita specialiomis briaunelėmis – taip beveik 100 proc. panaudojamos medžiagos. Siekiant, kad grindų lentų sujungimas atrodytų gražiau, lentų briaunos yra nežymiai užapvalintos. Dvejojantiems, ar pasirinkti pušines, ar ąžuolines grindis, reikėtų atkreipti dėmesį į du dalykus. Pirma, pušinės grindys yra gerokai pigesnės nei ąžuolinės grindys, antra, ąžuolo grindys yra kur kas atsparesnės mechaniniams pažeidimams ir prabangesnės. Taigi jūsų teisė rinktis arba šiek tiek pigesnį, arba tvirtesnį variantą. s