Tinkamai suformuluoti bei kokybiškai pateikti darbo skelbimai – tai galimybė rasti kvalifikuotą darbuotoją, atitinkantį jūsų norimas savybes. Galima pastebėti, jog neretai tokio tipo skelbimuose trūksta būtiniausios informacijos, keliamos sąlygos neaiškios, na o tai, kaip žinia, netraukia jaunųjų specialistų. Taigi, jei norite sužinoti, kaip teisingai rašyti darbo skelbimą – vadovaukitės toliau pateikiamais patarimais.
Parinkite tinkamą darbo pavadinimą. Įsitikinkite, jog jūsų siūlomos pareigos atitinka skelbimo pavadinimą. Šioje vietoje siūloma būti sąžiningiems ir vengti skambių pavadinimų, po kuriais slepiasi visiškai kitos pareigos. Turėkite omenyje, jog skelbimai turi būti aiškūs, o kasininkės vadinimas pardavimų vadybininke yra šioks toks miglos pūtimas.
Aprašykite įmonę, kurioje siūlomas darbas. Tai itin svarbi informacija, mat kandidatai į jūsų siūlomas pareigas nori žinoti, kur jiems gali tekti padirbėti. Nepamirškite, jog skelbimai tai ne rašinėliai ar poemos, juose pateikiama informacija turi būti susisteminta ir aiški, tad aprašydami įmonės veiklą per daug neišsiplėskite. Rekomenduojama paminėti keletą geriausių savybių ar išskirtinių faktų, o visa kita palikti darbo pokalbiams.
Sukurkite patrauklų darbo aprašymą. Tai – bene svarbiausia skiltis, ją skaitydami kandidatai bandys įsivaizduoti savo darbo dieną jūsų kompanijoje, o nuo to priklauso ar pastarieji norės pretenduoti į siūlomą darbo vietą. Stenkitės glaustai ir aiškiai apibūdinti darbo užduotis, su kuriomis gali tekti susidurti užimant atitinkamas pareigas. Tai pat šioje skiltyje dera paminėti siūlomo etato dydį bei kontrakto rūšį.
Darbo skelbimai taip pat turi turėti ir reikalavimų skiltį arba idealaus kandidato aprašymą. Neretai manoma, jog tai ta pati informacija su skirtingais pavadinimais, tačiau būtina pabrėžti, jog skilčių reikšmė taip pat skiriasi. Reikalavimai nurodo kokiomis savybėmis turi pasižymėti kiekvienas dalyvaujantis kandidatas. Tuo tarpu idealaus kandidato aprašymas nurodo geriausias savybes, tačiau jei kandidatas neturi keleto iš jų – vis dar yra kviečiamas dalyvauti atrankoje. Šioje skiltyje stenkitės pabrėžti jūsų nuomone reikalingiausias darbuotojų savybes ir stenkitės vengti bereikšmių skambių žodžių.
Galiausiai, žinoma, nustatykite darbo užmokestį. Neretai darbo skelbimai paliekami su tuščiu algos laukeliu, arba teigiama, jog atlyginimas sutartinis. Visgi, jums derėtų žinoti, jog tai tikrai netraukia kvalifikuotų specialistų. Neretai žmonės pamatę tokį užrašą nusprendžia tiesiog negaišti laiko ir nedalyvauti atrankoje, na o tai sumažina jūsų pasirinkimo galimybes. Žinoma, žvelgiant į šią situaciją iš darbdavio pusės, galima suprasti, jog ne visada galima viešinti tokią informaciją, tad geriausias pasirinkimas – atlyginimo intervalas. Taigi, parašykite nuo kiek iki kiek jūsų įmonėje galima uždirbti, užimant atitinkamas pareigas.