Ekologiška statyba – žmogaus ir gamtos mainai

Ekologiškas gyvenimo būdas vis labiau populiarėja ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje, aprėpdamas visas gyvenimo sritis, todėl ne išimtis ir ekologiška statyba.

Ekologiška statybaVyrauja gausybė teorijų apie žmonijos ateitį, tokių kaip visuotinis atšilimas ar kitos stichinės nelaimės, ateityje galinčios paveikti žmonių ir visos planetos gyvavimą. Taigi, ekologiškas gyvenimo būdas įvardinamas kaip viena iš išeičių šiems faktoriams išvengti. Ir nors kai kurie kritikai mano, jog ekologija yra tik dar vienas būdas pasipelnyti, vis daugiau žmonių imasi keisti savo gyvenimo būdą.

Populiarėja ekologiška mityba, o taip pat pasirenkama ir alternatyvi mityba, tokia kaip veganizmas ar žaliavalgystė, kuomet ne tik stengiamasi išlikti sveikam, bet ir išsaugoti nykstančių gyvūnų populiaciją ar išmokti tinkamai, atsakingai juos veisti. Tai tampa savotiška pasaulėžiūra, darančia įtaką daugeliui gyvenimo sričių.

Ekologiška statyba – taip pat viena iš sričių, paveiktų ekologiškos pasaulėžiūros. Čia, kaip ir kitose srityse yra svarbus ne tik vieno žmogaus, bet ir visos planetos gerbūvis. Taip pat, nors įprasta statyba dažnai skaitoma trumpalaike dėl ekonominių sumetimų, ekologiška statyba gali tapti atsvara įprastai statybai, mat ji pasižymi ypač dideliu tvarumu ir ilgalaikiškumu. Na o šiuo principu pastatyti statiniai pasižymi komfortu ir gerina gyvenimo kokybę, taip pat yra mažinamas neigiamas poveikis aplinkai ir žmogui. Tačiau čia svarbus yra ir kokybiškų medžiagų pasirinkimas bei profesionalus darbų atlikimas. Todėl sunku vertinti tokios statybos ekonomiškumą. Dažnai teigiama, jog ekologiška statyba yra pigesnė, tačiau ko gero viskas priklauso nuo to, kokios medžiagos pasirinktos ir kas bei kiek laiko atlieka darbus.

Ėmusis šių darbų pačiam, ypač turint tam tinkamų išteklių, ekologišką būstą ko gero galima pasistatyti pakankamai nebrangiai. Tačiau šiuo atveju didėja laiko sąnaudos. Todėl galimas dalykas, jog statybų pagalbos klausimu prireiks kreiptis į tuo užsiimančias įmones ar privačius asmenis.

Nors daugelis mano, jog ekologiška statyba dažniausiai domisi žmonės kilę iš provincijos, tačiau tai anaiptol nėra tiesa. Ši statybos rūšis sparčiai populiarėja ir miestuose, nuosavų namų rajonuose ar miestų pakraščiuose. Tai yra populiaru todėl, kad nors ir sunku įvertinti įprastos ir ekologiškos statybų kainų santykį, tačiau pastarosios statybos būdu statytuose namuose dažnai išlošiama kitais klausimais, kaip kad šildymas, vandens ir elektros sąnaudos. Tinkamai suprojektuotuose statiniuose viskas apskaičiuojama taip, kad gyventi būtų ne tik patogiau, bet ir pigiau.

Ekologiškos statybos principai pagrįsti ne tik efektyviu išteklių panaudojimu, bet ir tinkamos vietos parinkimu, projektavimu, priežiūra, renovacija, na o baigiantis pastato gyvavimo laikui – ekologišku griovimu bei statybinių šiukšlių sunaikinimu. Visi šie procesai dažniausiai vyksta ekologiškai, mat svarbiausia jau atlikta pradžioje. Taigi, ekologiška statyba yra ilgalaikė investicija į aplinkos puoselėjimą.

Kadangi didžiąją savo gyvenimo dalį žmogus praleidžia namuose, ekologiškas būstas yra labai svarbus žmogaus fizinei ir emocinei gerovei. Natūralios medžiagos priartina žmogų prie gamtos, leidžia išmokti ją vertinti, suprasti jos teikiamą naudą. Todėl ekologišką statybą galima pavadinti tam tikrais mainais, kuomet gamta ir žmogus keičiasi abipuse nauda.

568
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *