Counter-Strike yra viena iš nedaugelio pirmojo asmens šaudyklių, kuri bendruosiuose žaidimų topuose išsilaiko labai ilgai. Tiesą sakant, nė neabejoju, jog yra valstybių, kuriose šis žaidimas vis dar užima pirmąją vietą. Taigi, šiame straipsnyje iš esmės norėčiau pašnekėti apie tai, kodėl Counter-Strike žaidimas yra toks populiarus ir kodėl cs serveriai susilaukia tokio didelio dėmesio.
Visų pirma, norėčiau pradėti nuo to, jog Counter-Strike yra pakankamai žiaurus žaidimas. Na, taip, jokių subtylių žudynių ten nėra ir vaizduojama, galbūt, viskas ne taip išraiškingai, tačiau visgi žaidimo esmė sukasi apie mirtį. Vienintelis žaidimo tikslas – nukauti savo oponentą ir padėti savo komandai laimėti. Žinoma, iš šio žaidimo būtų galima išpešti ir naudos – sutikime, jog Counter-Strike gerina reakciją, tobulina bendravimo įgūdžius, rašymo, lavina loginį mąstymą, o tai yra pakankamai svarbu.
Cs serveriai – kas tai yra? (Šis žodžių junginys dar gali būti vartojamas, kaip cs servai ar angliškai „cs servers“) Tai yra neatsiejama Counter-Strike žaidimo dalis. Kaip žinote, neįmanoma būtų padaryti taip, jog visi lankytojai žaistų viename kambaryje. Na, teoriškai gal ir išeitų, tačiau tai tikrai neužtikrintų malonios žaidimo kokybės lankytojams. Dėl šios priežasties, Counter-Strike žaidimo savininkai leidžia ne tik žaisti jų sukurtuose serveriuose, tačiau įkurti ir savąjį. Mano manymu, tai yra dar vienas didžiulis žaidimo pliusas – kurti serverius nėra lengva, reikia mokytis, lavinti įgūdžius, o tai gyvenime praverčia.
Taip pat norėčiau paminėti ir tai, jog cs serveriai gali būti patys įvairiausi. Jeigu esate žaidę bet kokį žaidimą, žinosite, jog kiekviename iš jų vyrauja vadinamieji „čytai“, t.y. tam tikra programa, leidžianti rasti žaidime spragą ir ja pasinaudoti. Counter-Strike tikrai nėra išskirtinis žaidimas ir jame taip pat galime rasti minėtųjų spragų. Tiesą sakant, yra įkurti netgi specialūs cs servai, kuriuose lankytojai visi naudoja vienus ar kitus apgaudinėjimo būdus – matyt, jog taip jiems yra smagiau. Be jokios abejones, Counter-Strike suteikia žmonės galimybę žaisti ir pačiuose paprasčiausiuose serveriuose, kuriuose iš tiesų įmanoma pasigalinėti su kitais, mat ten viskas priklauso tik nuo pačio žaidžiančiojo.
Grįžtant prie pagrindinės straipsnio esmės – kodėl cs serveriai yra tokie populiarūs? Nežinau, kaip yra dabartiniais laikais, tačiau manaisiais, kai tik išpopuliarėjo kompiuteriniai žaidimai, dieną praleidę lauke, visi su draugais vakarop puldavome prie kompiuterių ir žaisdavome. Tai, iš tiesų, lavindavo ne tik mūsų anglų kalbos žinias, ne tik jausdavome didžiulį malonuną galinėdamiesi, tačiau ir patirdavome milžinišką pramogą. Tikiu, jog ir šiais laikais cs serveriai daugeliui teikia didžiulį malonumą – jeigu taip yra, kam ką nors keisti?