Įmonių steigimas Lietuvos ir užsienio piliečiams

Daugelis nuosavą verslą pradėti norinčių žmonių susiduria su nemažai svarstymų: ar steigti UAB, o galbūt išsiimti verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą? Kas geriau ir pigiau. Šį kartą daugiau pakalbėsime apie tai, su kuo „valgomas“ įmonių steigimas. Nuosekliai aptarsime žingsnius, ką po ko reikėtų daryti.

Įmonių-steigimas1 etapas: sugalvokite trumpą, įsimenantį ir efektingą pavadinimą. Jei dirbsite su Lietuvos rinka, geriau, kad pavadinimas būtų lietuviškas, tačiau tai nėra būtina. Pavadinimas turi būti susijęs su Jūsų steigiamos UAB veikla. Pavyzdžiui, jei užsiimate rūbų siuvimu ar prekyba, tinkamas pavadinimas, pavyzdžiui, „Fashionmode“ ir pan. Žinoma, įmonės vardas turi būti ne per ilgas. Ir – pagrindinis reikalavimas: jis turi būti naujas ir unikalus, neegzistuojantis. Ar įmonės tokiu pačiu pavadinimu nėra įsteigta galite patikrinti įmonių registre. Jei niekaip nesugalvojate, kaip išrinkti įmonei vardą, galite kreiptis į reklamos specialistus, puikiai išmanančius šį darbą. Jie pateiks kelis pasiūlymus, iš kurių tikrai išsirinksite vieną. Beje, registruojant įmonę, labai svarbus ir registracijos adresas: tam reikia turėti ir specialias patalpas. Juk ne visi įmonės reikmėms norėtų rašyti savo namų adresą. Taip pat yra ir tokių adresų, kuriais registruojasi ne viena ir ne dvi įmonės. Tai adresai korespondencijai.

2 etapas. Kai jau parinktas įmonės vardas, reikia sumokėti įmonės pavadinimo rezervacijos mokestį: taip būsite tikri, kad Jūsų sugalvoto pavadinimo nepasisavins niekas kitas. Iš karto po to reikėtų parengti būtinus dokumentus. Jau vien dėl šios procedūros įmonės steigimas gerokai pasunkėja: reikia parinkti įmonės steigimo sutartį, raštiškai patvirtinti, kas bus už kurią veiklos sritį atsakingas, kaip bus skirstomas pelnas, kas bus atsakingas už akcininkų susirinkimo organizavimą, valdymą ir panašius dalykus.

3 etapas: prireiks suformuoti įmonės įstatinį kapitalą. Jis turėtų būti ne mažesnis kaip 10 tūkst. litų. Taigi jei šios sumos neturite kaip atsarginės, bankas neduos leidimo steigti įmonės. Vėliau banko pažymą reikės pateikti notarui. Drauge bus reikalingas ir įmonės registracijos adresas.

UAB steigimas internetu

UAB įsteigti gali visi: net ir tie asmenys, kurie steigia įmonę Lietuvoje, o tuo metu gyvena užsienyje. Steigiant įmonę internetu, reikia turėti pavyzdinius įmonės dokumentus, kuriuos įprastai galima rasti internete. Statinį kapitalą tokiu atveju reikia turėti grynaisiais pinigais. Privaloma turėti patalpas, kurios nėra areštuotos teismo. Be to, reikia turėti el. parašą ir įmonės pavadinimas neturi būti susijęs su šalies Lietuva pavadinimu.

698
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *