Investicinius fondus dažniausiai renkasi asmenys, norintys investuoti ir pasirinkti būtent kolektyvinio investavimo priemonę. Tinkamai apsirinkus fondą, galite paprastai įgyvendinti visiškai paprastus siekius. Galimi įvairių rūšių investiciniai fondai, pasižymintys aiškiomis strategijomis, iš anksto numatyta rizika, konkurencinga grąža ir taip toliau. Investicinius fonus renkasi vis daugiau pasaulio gyventojų, nes tai viena iš pasaulyje labiausiai paplitusių investavimo rūšių. Ypač toks investavimo būdas populiarus Vakarų Europos valstybėse ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Investicinių fondų esmė – daugelis investuoti linkusių asmenų kur nors investuoja dalį ar net visus turimus pinigus. Kiekvienas investicinis fondas turi fondo valdytoją, kuris pagal fondo strategijas pinigus investuoja į akcijas, obligacijas ir panašiais būdais. Investuotojai turi nemažai galimybių, kurias netrukus ir aptarsime.
Kiekvienas, apsirinkęs investicinius fondus, gali rinktis ir rizikos lygį. Pavyzdžiui, kuo ilgesniam terminui pinigai investuojami, tuo prisiimama rizika didesnė. Tačiau kuo rizika didesnė, tuo daugiau galite uždirbti. Investiciniai fondai tam tikra prasme panašūs į loteriją ar lošimus: kai sekasi, galima gerai užsidirbti. Tačiau vienas skirtumas – su investiciniais fondais nuostoliai nebūna tokie dideli ir žymūs, kaip kad kai kuriuose lošimuose. Įsigijus investicinius fondus, jų galima atsisakyti bet kada panorėjus: turimus vienetus galėsite parduoti už tuo metu vyraujančią rinkos kainą, o jei parduoti neapsimokės – galėsite ir kiek palaukti. Prieš imantis investicijų verslo, būtina pasidomėti, kur savo pinigus investuosite. Rinkitės tik garsiais ir patikimas investicines bendroves, turinčias ilgametę patirtį ir užimančias tvirtas investavimo rinkos pozicijas.
Reikėtų įsidėmėti ir tai, kad kiekvienas investicinis fondas dirba ne šiaip sau – visi jie turi savas investavimo strategijas. Pavyzdžiui, kai kurios bendrovės lėšas investuoja tik tam tikruose regionuose. Kiti investiciniai fondai įmones renkasi pagal jų veiklos pobūdį – investuoja į technologijų paslaugas teikiančias, gamyba užsiimančias įmones. Daugelis investicinių fondų vengia nedidelių ir nelabai kam žinomų bendrovių, tad daugiau dėmesio skiria dėmesio gerai žinomoms ir didelėms kompanijoms, t. y. jų vertybinių popierių įsigijimui. Investiciniai fondai savo turtą paskirsto investuodami į įvairių rūšių vertybinius popierius tokiu būdu sumažinama galima rizika. Visgi tam tikros rizikos rūšys egzistuoja, nes niekada nežinoma, kas vėliau dėsis rinkoje: galbūt vienos įmonės subankrutuos, o kitos iškils. Taip pat egzistuoja ir kredito bei likvidumo rizika. Jei investuojama į užsienio fondus, rizikuojama šiek tiek lėšų prarasti dėl valiutų kursų įtakos.