Ką valgome, taip ir atrodome“ – yra pasakęs ne vienas išminčius. Tačiau tai nėra visai tikslu, nes ir vanduo šiandien yra mūsų sveikos išvaizdos ir sveikatos šaltinis. Per amžius ieškota būdų vandeniui išgryninti. Taip atsitiko dėl to, kad anksčiau vanduo buvo šarminis, o vėliau visas jam būdingas savybes prarado. Šiandien vandenį įkrauti jonais galima dirbtiniu būdu. Šarminio arba kitaip – jonizuoto vandens savybes mėginsime aptarti šiame straipsnyje. Taigi kuo jonizuotas vanduo naudingas žmogaus organizmui ir su kokiomis ligomis bei susirgimais kovoti jis padeda?
Šiandieniniam žmogui tenka daugybė išbandymų: jis valgo konservantų prisotintą maistą, geria ne tyrą vandenį. Konservantai organizme didina rūgštinę terpę. Iš esmės toks maistas nėra rūgštinis, tačiau, patekęs į organizmą, jis visą terpę rūgština. Per didelė rūgščių terpė yra tiesiogiai proporcinga įvairiems susirgimams: japonų mokslininkai ištyrė, kad daugelis ligų kyla būtent todėl, kad organizmas yra nepajėgus kovoti su rūgštinėmis susikaupusiomis atliekomis. Be to, sergančio žmogaus organizmas su kiekviena diena vis labiau rūgštėja. Jei tokios atliekos susikaupia ties kasa – organu, atsakingu už medžiagų skaidymą, prasčiau gaminasi arba visiškai nebesigamina insulinas: atsiranda rizika susirgti diabetu.
Rūgščių atliekų padarinys sąnariuose – išsivysčiusi podagra. Taip pat ir cholesterolis laikomas rūgštine atlieka, besikaupiančia ant kraujagyslių sienelių ir dargi jas užkemšančia, sutrikdančia normalią kraujotaką. Taigi galime matyti, kad viską juodą darbą padaro netinkamas, per riebus ir rūgštinę terpę organizme verčiantis išvešėti gyvulinės kilmės maistas. Su visu tuo kovoti padėti gali jonizuotas vanduo. Sulaukus tam tikro amžiaus, organizmas tampa nebepajėgus pašalinti atliekų, taigi jos kaupiasi, organizmą vis labiau rūgštindamos ir sukeldamos pavojingas senatvines ligas. Šiandien ligos nuolat „jaunėja“, vis jaunesni žmonės pradeda skųstis negalavimais, būdingais vyresnio amžiaus žmonėms, taigi reikia ieškoti būdų, kaip terpę organizme neutralizuoti, kaip sustabdyti ne tik ligų progresavimą, bet ir apskritai vystymąsi.
Daugelis gydytojų savo pacientams rekomenduoja vartoti jonizuotą vandenį. Mokslininkai teigia, kad jis padeda kovoti su maždaug 70 įvairių negalavimų ir ligų. Gera žinia ir tiems, kurie dažnai padaugina alkoholio: netrukus po alkoholio vartojimo ar kitą rytą reikėtų gerti šarminio vandens. Jis padės išvengti prastos savijautos, tikėtina, kad suteiks energijos ir žvalumo.
Jonizuotas vanduo ypač pamėgtas Japonijoje ir Šiaurės Korėjoje: čia jis vartojamas jau kelis dešimtmečius. Jau galima daryti tam tikras išvadas: šiose valstybėse gyvena ganėtinai daug ilgaamžių žmonių, sergamumas tam tikromis ligomis yra kur kas mažesnis, negu kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Nustatyta, kad minėtose Korėjoje ir Japonijoje jonizuoto vandens sistemas naudoja maždaug kas 5 šeima, ir jų skaičius nuolat proporcingai auga. Taigi jau galime kalbėti ir apie tai, kad žmonės atrado tikrų tikriausią jaunystės šaltinį.