Ką veikti naktiniame Stambule?

Pradėjus dažniau keliauti, mūsų tautiečiai vis labiau pradėjo rinktis keliones i Turkija. Tai ne tik nebrangus atostogų planas, bet ir nuostabi gamta, įspūdingi paplūdimiai, draugiški žmonės, ir visuomet šviečianti saulė.

keliones i turkijaVietiniai Stambulo gyventojai puikiai susitvarko su šio miesto ritmu. Jie apsipirkinėja su didžiule aistra, jie reikalauja (ir pristato) šviežio ir skanaus maisto, ir jie sunkiai dirba, kad išlaikytų vietinę bendruomenę. Ir svarbiausia, Stambulas moka linksmintis. Čia viešėdami Jūs pamatysite, kaip vietiniai gyventojai moka džiaugtis gyvenimu. Tad, ką galite nuveikti naktinėdami Stambule, kelionės į Turkiją metu?

Išmėginkite mėgstamiausias meyhane. Šios įprastos valgyklos specializuojasi karšto ir šalto meze paruošime (tai yra nedideli užkandžiai su jūros gėrybėmis ir daržovėmis). Kartais jose galite rasti ir kebabų ar žuvies valgių.

Beyoğlu’e ir kitose priemiesčių vietose, meyhane maistas yra patiekiamas su alumi, vynu ar raki (anyžių skonio alkoholinis gėrimas, dažniausiai skiedžiamas su vandeniu). Šis valgio procesas dažniausiai yra atliekamas su didele draugų grupe.

Konservatyvesnėse vietose alkoholis nėra to dalis, tačiau geras laiko praleidimas yra priimtinas visiems. Daugelyje meyhanes kavinių groja gyva liaudiška muzika, kuri užtikrina dar smagesnį pasisėdėjimą.

Kelionės į Turkiją metu, lankantis Stambule, turite praleisti bent vieną vakarą meyhane. Populiariausi pasirinkimai yra Demeti, Feraye, Asmali Cavit, Karakoy, Lokantasi, Sofyali 9. Visos šios kavinės gali būti puikios nakties pasilinksminimo vieta, nors tik Feraye ir Demeti groja gyvą muziką.

Kai nevakarieniauja meyhane kavinėse, vietiniai yra dažnai sutinkami gurkšnojantys kokteilius ir demonstruojantys madas baruose Beyoğlu priemiestyje, už Galata tilto. Mėgstamiausi yra Mikla, 360, 5 Kat, Litera, Leb-i-derya.

Miesto bohemikus ir studentus traukia Kadife Sokak Kadikoy‘e Azijos pusėje, kuris yra visų žinomas, kaip Barlar Sokak (gatvės baras).

Daugelyje šių barų dominuoja džiazo muzika. Mėgstamiausias džiazo baras yra Nardis Galatoje, kurio savininkas yra džiazo gitaristas Önder Focan. O neseniai atsidaręs naujas klubas Nublu rengia geriausius gyvos muzikos renginius.

Galiausiai, turėtų būti nepamiršta ir paminėta garsioji „Golden Mile“ (Auksinė mylia) – virtinė superklubų, įsikūrusių, Bosphorus pakrantėje tarp Ortaköy ir Kuruçeşme. Čia linksmintis susirenka ypatingai turtingi ir žymūs žmonės – kad galėtumėte prie jų prisijungti kelionės į Turkiją metu, turėtumėte apsirengti “žudančiai”, negailėti arbatpinigių durininkui ir mokėti neįtikėtinas gėrimų kainas. Populiariausi iš jų yra Reina, Sortie, Anjelique ir Blackk.

Pasilinksminimo pasirinkimai nesibaigia su šiomis paminėtomis vietomis. Kai būsite mieste, iš karto suprasite, kad čia niekada netrūksta įvairių pasirodymų, vakarėlių, ir linksmų barų. Viskas, ką turite padaryti, tai išeiti ir ieškoti.

Praktiniai dalykai

Dažniausiai, Stambulas yra saugus miestas. Įprasti įspėjimai galėtų būti tokie, kaip ir visur ne tik kelionės į Turkiją metu, bet ir kitose šalyse – venkite tamsių gatvių, saugokite savo rankines ir pinigines perpildytuose tramvajuose ir autobusuose, nesipuikuokite brangiais papuošalais. Tačiau įvertinant miesto dydį, Stambule yra visai nedaug vagių ir kišenvagių.

Iš pagarbos, moterys yra vaišinamos daugelyje susibūrimo vietų, tačiau gali sulaukti nemalonių žvilgsnių, jeigu vienos eis į barus ir klubus – turkės dažniausiai taip nesielgia. Vieni keliaujantys vyrai turėtų būti nepatiklūs draugiškiems vietiniams, kurie siūlosi nuvesti juos į neblogą klubą keliems gėrimams. Tai yra mafijos dalis, kuri privilioja turistus, o paskui reikalauja susimokėti už tai šimtus ar netgi tūkstančius. Jeigu atsisakysite, jie gali supykti ir, panaudojus prievartą, patys pasiimti.

Daugelis viešojo transporto važinėja ir naktimis, tačiau saugiau, o kartais atitinkamai pigiau, yra taksi paslaugos. Kelionė iš Beyoğlu į Sultanahmet kainuoja apie 15 Turkijos lirų (apie 20 Lt); iš Ortaköy į Kuruçeşme kainuos apie 25 Turkijos liras (apie 35 Lt).

Meyhane kavinėse maistas vidutiniškai kainuoja apie 75 Turkijos liras vienam asmeniui, įskaičiuojant alkoholį. Džiazo klubai, priklausomai nuo to, kas groja, gali imti 150 Turkijos lirų mokestį už vakarienę. Madinguose klubuose alus kainuos apie 20 Turkijos lirų, o ypač madinguose klubuose jis kainuos dvigubai ar netgi trigubai daugiau. Tačiau Kadife Sokak bare ar kituose paprastuose baruose, už alų mokėsite spie 7 Turkijos liras.

Stambulas nėra labai pigus miestas, tačiau jį pamatyti verta. Jeigu kelionės į Turkiją metu neketinate apsigyventi šalies sostinėje, pamatyti jį dieną tikrai verta. Aplankykite įžymiausius objektus, paragaukite vietinio maisto, ir susipažinkite su Turkijos kultūra iš arčiau. Tik taip galėsite tinkamai įvertinti šį miestą.

773
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *