Šiandien tikriausiai nėra nė vienų namų, kuriuose nebūtų apšvietimo ir šviestuvų. Kad šviestuvų nereikėtų keisti dažnai, būtina įsigyti kokybiškas ir ilgaamžes prekes. Be to, namuose kiekvienas šveistuvas padeda sukurti ypatingą, išskirtinį interjerą. Šviestuvas nėra vien tik šviestuvas savaime – jis prisideda prie unikalaus ir vientiso namų įvaizdžio kūrimo. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių šviestuvų – skiriasi ne tik jų dizainas, bet ir spalvos, modeliai, dydis, tvirtinimo būdai ir taip toliau. Šįkart išsamiau aptarsime šveistuvų rūšis, modelius ir kitas ypatybes. Todėl daugelis šviestuvų salonuose apsilankiusių žmonių iš karto apsimeta tarp daugybė modelių ir, tik praėjus kuriam laikui, pradeda pastebėti ir matyti tai, ko ieškoti atėjo.
Klasikiniai šviestuvai
Dažniausiai žmonių pasirenkami šviestuvai yra klasikiniai. Tokie apšvietimą sukuriantys įrenginiai paprastai būna subtilūs, brandūs, padeda išsaugoti, išlaikyti dešimtmečius, šimtmečius puoselėjamas tradicijas. Klasikinius šviestuvus galima įsigyti 3 rūšių: kabinamus ant lubų, kabinamus ant sienų bei pastatomus, Kokį šviestuvą iš minėtųjų 3 rūšių pasirinkti, priklauso nuo asmeninių poreikių ir patalpos, kurioje šviestuvas bus kabinamas. Pavyzdžiui, jei patalpoje labai aukštos lubos, šiuo atveju idealiai tiks masyvūs pakabinami klasikiniai šviestuvai, kurie optiškai padės sumažinti didelę patalpą, tarsi sumažins jos aukštumą. Patalpose, kuriose lubos ganėtinai žemos, labai tiks prie sienų montuojami šviestuvai. Pakabinus didelį klasikinį šviestuvą, vaikštant nuolat reikės lankstytis, iškyla grėsmė susimušti galvą, kyla kitų nepatogumų. Tuo tarpu pastatomi šviestuvai tiks bet kokiose patalpose – tiek aukštomis, tiek žemomis lubomis, o idealiausiai – vidutinio aukščio patalpose.
Klasikinių šviestuvų ypatybės
Klasikinio stiliaus šviestuvai pasižymi mažai kintančiomis formomis, ramiomis pastelinėmis spalvomis. Jie kiek primena ir antikvarinius, senoviškus šviestuvus, tai tarsi iš kartos į kartą perduodamos tradicijos. Dažnai tokie prietaisai gaminami iš brangaus stiklo, netgi ir krištolo, todėl patalpoje matyti gražus šviesos ir spalvų žaismas. Klasikiniais šviestuvais dar ir šiandien domisi itin daug žmonių – klasikos mėgėjų ne ką mažiau nei mėgstančių modernų šiuolaikišką interjerą.
Toks šviestuvas puikiai tinka prie didelių masyvių antikvarinių baldų, kaip jau minėta. Taip pat patalpoje gali būti klasikinių meno kūrinių, kitų detalių, kolonų, skulptūrų, kolinis židinys ir taip toliau. Įrengiant patalpas, kuriose puikuosis ir klasikiniai šviestuvai, riekėtų vengti smulkių, pigių detalių, modernumo, kičo, netvarkos, negražiai, netvarkingai išdėliotų daiktų. Patalpa, kurioje kaba gražus šviestuvas, ir pati turi bent kiek spindėti prabanga ir rafinuotu skoniu. Sukurti tokias patalpas, pasitelkus šiek tiek skonio išties paprasta.