Rankų darbo gaminiai vertinami nuo seno. Apskritai, rankų darbo gaminiai yra labai vertinami, nesvarbu, aks tai bebūtų: ar meno kūrinys, ar skanėstas, ar patiekalas. Analogiškai ir tokių gaminių kainos išauga net 2-3, kartais ir daugiau kartų nei paprastų, mašinų pagamintų gaminių. Vis didesnę vertę šiandien įgauna ir rankų darbo papuošalai: įvairūs karoliai, pakabučiai, vėriniai, kiti kaklo papuošalai, auskarai, apyrankės, sagės, grandinėlės ir panašiai. Jau iš pirmo žvilgsnio galima atskirti, kuris gaminys yra rankų darbo, pagamintas su meile, o kuris – fabriko dirbinys. Žinoma, nepaneigsime, kad būna ir labai gražių dirbinių, sukurtų masiškai. Kartais rankomis padaryti papuošalai jiems netgi neprilygsta, tačiau tai jau išimtys. Kiekvienas gaminantis papuošalus žmogus turi turėti talentą, pašaukimą, menišką gyslelę ir potraukį, kitaip jo pagaminti papuošalai tebus tik suverti karoliukai ar kriauklelės be jokio estetinio vaizdo, be išliekamosios vertės. Veriant papuošalus, svarbus ir stiliaus pojūtis: reikia mokėti derinti spalvas, parinkti tinkančias medžiagas. Dėl to rankų darbo papuošalai paprastai yra unikalūs, visi savaip skirtingi. Kartais jie pagaminami nederinant spalvų, medžiagų, taigi rezultatas dar labiau nustebina. Būna taip, kad vieni papuošalai tiesiog traukia akį, o kiti yra negražūs, neįdomūs, tokie, kaip ir visi.
Be to, reikia ir žinoti vietas, kuriose galima įsigyti detalių, karoliukų papuošalams gaminti. Tenka pastebėti, kad vienose vietose pardavinėjami visiškai paprasti karoliukai, kurie yra ne tik kad nestilingi, bet dar ir atrodantys labai pigiai. Kartais tiesiog nemokama pasirinkti tinkamų medžiagų, spalvų, todėl gaminami auskarai, apyrankės ar žiedai yra netinkami dėvėjimui. Taigi, norint gaminti papuošalus, neužtenka vien didelio noro – reikia ir begalės kitų savybių ir gebėjimų.
Be to, yra ir gausybė technikų, kuriomis remiantis gaminami rankų darbo papuošalai. Vienos jų – paprastos, kai tam tikri karoliukai ir detalės tiesiog suveriamos ant vielutės, gumutės. Kitos technikos – sudėtingesnės, nes žaliavas reikia pasigaminti savarankiškai. Tai vilnos vėlimas, stiklinių papuošalų gamyba, dekupažo papuošalų gamyba, raižymas, papuošalų gamyba iš siūlų ar iš kailio ir kitų medžiagų. Darbo pradžioje turimos paprastos jau minėtosios žaliavos, o šių darbų rezultatas – gimsta unikalūs, vienetiniai auskarai, karoliai, sagės. Tokie rankų darbo papuošalai, kaip jau minėta, yra populiariausi tiek tarp ieškančiųjų dovanų, tiek ir norint papuošti save. Taigi jei tik yra talento ir turima idėjų, galima imtis papuošalų gamybos amato bei bandyti papuošti ir drauges bei šeimos nares.