Niekam ne paslaptis, kad Didžiojoje Britanijoje ir Londone gyvena daugiau nei pusė milijono lietuvių. Nemaža jų dalis gyvena ir kaimyninėje valstybėje Airijoje. Pabandysime pažvelgti į Jungtinės Karalystės darbo rinką ir patyrinėti, kokius dažniausiai darbus gauna emigrantai. Darbas Londone Anglijoje dažniausiai randamas keliais būdais. Pirma, per draugus ar pažįstamus, jau dirbančius toje įmonėje. Antra, darbo ieškoma skelbimuose ir įdarbinimo agentūrose. Pastarosioms dažnai reikia mokėti. Jei įsidarbinama per kitus lietuvius, dažnai ir jiems tenka sumokėti už darbo suradimą arba nuolat mokamas kažkoks procentas nuo atlyginimo. Yra ir trečiasis būdas – eiti per įmones, gamyklas, net ir privačius namus ir siūlyti savo paslaugas. Daugeliui žmonių pasiseka ir jie įdarbinami. Žinoma, šiuo atveju reikia gerai mokėti bent šnekamąją anglų kalbą, kitaip savarankiško darbo paieškos nueis perniek.
Iki šiol neblogai apmokamas kvalifikuotų statybininkų darbas Londone Anglijoje: nuolat ieškoma tinkuotojų, dažytojų, mūrininkų, elektrikų bei pagalbinių darbuotojų statybose. Šis darbas yra ganėtinai sunkus, tačiau už pastangas atlyginama, ir gana gausiai. Dažnai ieškoma apsaugos darbuotojų ir prižiūrėtojų, kurie dirbtų didžiuliuose prekybos centruose, kavinėse ir baruose, naktiniuose klubuose, mašinų stovėjimo aikštelėse ir panašiose vietose. Pagrindinės apsaugos darbuotojų funkcijos – stebėti, kad nevyktų muštynių, vagysčių ir kt. Darbas nėra sunkus, tačiau čia dažniausiai priimamai sportiško sudėjimo ir nesmulkūs vyriškiai.
Bene populiariausias moterių darbas Anglijoje – dirbti valytojomis ir kambarinėmis. Londone gausu viešbučių, ligoninių, biurų, viešojo maitinimo įstaigų ir kt., kuriuose ypač reikalingos valytojų paslaugos. Dirbant valytoja ar kambarine didesnio nei minimalaus atlygio tikėtis nevertėtų, tačiau darbo sąlygos daugelyje vietų yra neblogos: suteikiama moderni technika, darbas modernizuojamas, ne viską reikią atlikti rankomis. Nemažai į Jungtinę Karalystę atvykusių emigrantų dirba padavėjais, barmenais ir virėjais, virėjų padėjėjais, pagalbiniais darbininkais ir indų plovėjais. Norint įsidarbinti virėju, reikia turėti atitinkamą kvalifikaciją, o barmenais ir padavėjais lengvai įdarbinami žmonės, neblogai susikalbantys angliškai. Taigi mokėti anglų kalbą – bene vienintelė sąlyga norintiems gauti darbą savarankiškai.
Be minėtųjų, gana populiarus darbas Londone Anglijoje – tai dėvėtų rūbų surinkimas, rūšiavimas ir kt. Pirmiausia privačių namų gyventojams išdalinamos informacinės skrajutės, informuojančios, kada bus renkami dėvėti rūbai. Po dienos ar kelių važiuojama specialiu transportu ir atiduodami rūbai surenkami. Daugelis žmonių Anglijoje dirba fabrikuose ir gamyklose, pradedant nuo buities prekių gaminimo ir pakavimo, baigiant žemės ūkio produktų gamyba. Tiesa, ši sritis labiau išplėtota užmiesčiuose ir rajonuose, tolėliau nuo užmiesčių. Emigrantai po truputį iš didmiesčių keliasi į mažesnius miestelius, nes juose lengviau įsitvirtinti ir rasti darbą.