Ryanair – vienintelė pigių skrydžių bendrovė Lietuvoje

Ryanair yra vienintelė pigių skrydžių bendrovė Lietuvoje. Sakysite – „Nė velnio! Yra dar ir Wizzair!“. Su jumis niekaip nesutiks bendrovės Ryanair prezidentas Michaleas O‘Leary, kuris Lietuvoje lankosi gana dažnai pastaruoju metu ir mielai duoda interviu žiniasklaidai. Savo interviu jis atskleidžia ne tik didžiausios Europoje pigių skrydžių bendrovės planus, bet ir naujus maršrutus, kurie, atrodo, lietuvius turėtų itin nudžiuginti šiais metais.

RyanAir skrydžiai

Ryanair – vienintelė pigių skrydžių bendrovė Lietuvoje

Bet nuo naujų maršrutų į Graikiją ir Italiją pereikime prie pagrindinės minties – kas yra pigių skrydžių bendrovė ir kodėl Wizzair nėra laikomas lygiaverčiu konkurentu. Neseniai ši vengrų oro bendrovė apmokestino ir rankinį bagažą, be to įvedė papildomus mokesčius. Tiesa, Ryanair irgi mėgsta įvedinėti įvairius mokesčius, tad nenuostabu, kad gali greitai apmokestinti ir orą lėktuvuose, kuriuo kvėpuoja keleiviai ;). Bet Wizzair, atrodo, sulaužė pagrindinį pigių skrydžių bendrovių principą – ribojamas rankinis bagažas, jo svoris ir išmatavimai, tačiau rankinis bagažas yra nemokamas, o dideli krepšiai – mokami.

Tiesa, čia gal daugiau pačio ekscentriškojo Ryanair vadovo nuostata dėl konkurencijos su kitais vežėjais, kuriuos linksmasis airis kartais išvadina ir bailiais, nes jie neva bijo skraidinti keleivius tais pačiais maršrutais. Mąstant logiškai, Lietuvoje tikrai neapsimoka tie patys maršrutai, nes nėra tiek skrendančiųjų (O‘Leary patvirtino, kad jie nėra orientuoti į Rytų rinkas, todėl antplūdžio iš kaimyninių šalių nesitiki.) Dėl to dviems bendrovėms konkuruoti yra gana sunku, nes reikia itin smarkiai „muštis“ dėl klientų.

Ryanair gyvena verslininkų, jaunų turistų ir emigrantų dėka. Tai jie yra pagrindiniai klientai, nuolatos skraidantys pigiomis oro linijomis. Lėktuvų bilietai kainuoja „ašaras“ ir taip, tad pelnas iš Lietuvos keleivių dar negreitai ateis.

Bet kuriuo atveju akivaizdu, kad Ryanair pakeitė Lietuvos ir Europos šalių turizmo rinkas, nes vis daugiau ir daugiau žmonių keliauja būtent pigiomis oro bendrovėmis. Juo labiau, kad per vieną persėdimą galima nuskristi beveik į visas ES šalis. Tai ypač patogu. Ypač, kai bilietų kaina yra 200-400 litų į abi puses. Įdomu, ar kas gali rimčiau pakonkuruoti su Ryanair?..

P.S. Pabaigai – keletas įdomių istorinių faktų apie Ryanair.

24
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *