Kiekvienam žmogui po sunkios darbo dienos norisi grįžti į šiltus ir jaukius namus, tačiau ne visiems tai pavyksta. Skirtingos gyvenamųjų pastatų konstrukcijos ir statybos metai šiek tiek apriboja tokias galimybes, todėl yra siūloma griebtis patikimo būdo ir pačiam susikurti namus gaubiančios šilumos prieglobstį. Sienų šiltinimas – tai galimybė išlaikyti maksimalų šilumos kiekį savo namuose! Ne paslaptis, kad daugelis žiemą su siaubu žvelgia į sumą už šildymo išlaidas, todėl toks sienų šiltinimas tampa išsigelbėjimu tiek šilumos, tiek taupumo atžvilgiu.
Nuo ko pradėti?
Viskas prasideda nuo idėjos. Apsižvalgykite savo bute ar name, įvertinkite gyvenamąjį plotą ir nutarkite, ar jums labiau tinka sienų šiltinimas iš vidaus, ar iš išorės. Jeigu jūsų gyvenamoji erdvė nėra itin didelė, tuomet šiltinimas iš vidaus jums sukeltų šiokių tokių nepatogumų, mat toks sienos „storinimas“ viduje tik dar labiau sumažintų jūsų kambarių kvadratūrą. Tačiau jeigu gyvenamasis plotas yra labai didelis ir jūs didelio skirtumo šiltinant iš vidaus nepajusite – kodėl gi ne?
Ir privalumai, ir trūkumai
Jeigu abejojate dėl savo pasirinkimo, įvertinkite jų pliusus ir minusus. Įvertinę savo gyvenamosios erdvės dydį nepamirškite įvertinti ir kito faktoriaus – apdailos. Jeigu jūsų būstas yra pilnai suremontuotas, tuomet sienų šiltinimas iš vidaus jums kainuotų dar vieną neplanuotą remontą, tačiau jeigu jūs žadate šiltinti savo sienas prieš remontą – tai nesukeltų jokių papildomų išlaidų. Tiems, kuriems sunku išsirinkti tinkamiausią būdą, yra rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie profesionaliai įvertins būtent jūsų situaciją ir patars, koks būdas yra pats geriausias jūsų atveju.
Šilumos išsaugojimas, apsauga nuo triukšmo
Atkreipkite dėmesį į tai, kad sienų šiltinimas pasižymi ne tik šilumos išsaugojimu, tačiau ir kitomis puikiomis izoliacinėmis savybėmis. Viena iš populiariausių apšiltinimo medžiagų yra putų polistirolas. Vartotojai yra linkę rinktis šią medžiagą todėl, kad kainos ir rezultatų derinys atitinka jų lūkesčius. Ne ką mažesnio populiarumo susilaukia ir akmens vata bei termovata, kurių naudojimas itin paprastas, o rezultatai – stulbinami!
Jokio oro tarpo
Kitas sienų šiltinimo būdas – oro tarpo sienoje užpildymas. Jis gali būti užpildytas biriomis medžiagomis, ekovata arba termoputomis, priklausomai nuo jūsų pasirinkimo. Kadangi kiekviena ši medžiaga turi savų pliusų ir minusų yra labai svarbu susižinoti visas jų naudojimui tinkamas sąlygas ir įvertinti, ar jūsų pastatas yra tam tinkamas. Tarkime ekovata apšiltinus medines pastatų konstrukcijas pastaroji ne tik apsaugos medieną nuo puvimo, tačiau ir nuo įvairiausių grybelinių ligų bei pelijimo. O štai termoputos yra laikomos vienu pažangiausiu sienų šiltinimo būdu, kadangi jos visiškai nebijo šalčio, neturi jokio specifinio kvapo, negenda ir nepelija bei saugo pastato konstrukcijas nuo korozijos.
Efektas garantuotas!
Jeigu į tokį taupymą pažvelgsite iš kitos pusės, pamatysite, kad sienų šiltinimas atsipirks itin greitai. Tinkamai parinktos medžiagos ir kruopštus meistrų darbas užtikrins, kad nuo šiol jūsų namuose tvyros šiluma ir jaukumas, tačiau verta įsidėmėti, kad kiekvienas šiltinimo būdas reikalauja tam tikrų sąlygų, todėl pasirinkite jums tinkamiausią pastato sandarumą užtikrinantį būdą.